A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад освіти "Жукинський ліцей"

Додатки і платформи для змішаного та дистанційного навчання

Поради як організувати та покращити процес дистанційного чи «змішаного» навчання:

Крок 1: підберіть платформу для проведення уроку

Однією з найважливіших складових навчання є платформа, де воно проходить, оскільки на платформі з низькою кількістю інструментів буде досить важко та некомфортно проводити чи слухати урок. Оскільки Viber та Facebook Messenger, які честю та праведністю служили українським вчителям, не дуже підходять для комфортної трансляції матеріалів, ось список додатків з великим інструментарієм, які повністю замінять або значно полегшать процес проведення уроку:

1. Zoom
Інструментарій платформи: дошка для записів, можливість трансляції презентаційного матеріалу та завдань, чат, емоджі підняти руку” та “поплескати”, можна змінювати свій фон та записати урок на відео. Також вчитель може самостійно вимикати звук учню, що порушує дисципліну або говорить не по темі.

2. MicrosoftTeams
Інструментарій платформи: трансляція будь-яких навчальних матеріалів, дошка для записів, функція “підняти руку”, чат. А також тут є можливість протягом уроку записувати мініконспект, який можна буде передивитися наприкінці уроку. На платформі також можна створити групу класу, через яку можна підтримувати зв’язок з учнями та поширювати домашні завдання.

3. Skype
Інструментарій платформи: трансляція матеріалів, чат, в який можна надсилати завдання, відео- та фотоматеріали, можливість змінювати свій фон, субтитри, які дозволять працювати в умовах, коли вчителя погано чути або коли в класі є дитина з порушенням слуху.

4. GoogleHangouts
Інструментарій платформи: трансляція матеріалів та чат

5. Webex
Інструментарій платформи: трансляція матеріалів, чат, можливість змінити свій фон, записати свій урок.

Крок 2: Знайдіть платформу для поширення домашнього завдання та взаємодією з дітьми та їхніми батьками

Вкрай важливим є платформи, за допомогою яких можна надсилати домашнє завдання та надавати по ньому інструкції, бо написані на папірці та сфотографовані завдання вчителем не завжди можуть бути зрозумілими учню через нерозбірливий почерк вчителя. Тому гайда діждиталізуватися!

1. GoogleClassroom
Інструментарій платформи – Google Classroom є цифровою альтернативою до шкільного журналу. Тут можна задавати завдання та перевіряти їхнє виконання, ставити оцінки, відстежувати успішність учнів. Також тут можна створювати графік, за яким публікуватимуться вже підготовлені вчителем завдання, а також широкий інструментарій для їх створення.

2. ClassDojo

Інструментарій платформи: платформу можна використовувати як додатковий інструмент для дисципліни, гейміфікації та мотивації учнів. Кожен учень тут може отримати аватарку-монстрика, якій вчитель може нараховувати бали за відповіді, допомогу іншим та активність протягом уроку. Також тут є такі інструменти, як: таймер, інструмент для рандомного створення груп, вибір студента для відповіді навмання, “шумомір”, який дозволяє контролювати рівень шуму на уроці, музика — для активної роботи та фокусування на завданні.

Для зв’язку з батьками існує окремий розділ “Повідомлення”, куди вчитель може скидати фото та відео з уроку, розповідати про активності та успіхи класу.

3. Padlet

Інструментарій платформи: платформа створена для поширення завдань. Тут ви можете створити сторінку, на яку будуть завантажуватися всі завдання для самостійного опрацювання для одного або одразу всіх класів, яким ви викладаєте. До завдань можна написати інструкцію, додати посилання, фото, відео, будь-який інший файл, малюнок, знімок екрану, голосове повідомлення або навіть геолокацію.

Крок 3: Створюємо цікавий та креативний урок

Кожен вчитель мріє, щоб його учні завжди були активними на уроці, тягнули руку та приходили на заняття настільки щасливими, ніби зараз почнеться довгоочікуване свято. А щоб втілити цю мрію в життя завжди варто думати про те, наскільки цікавим та доступним урок буде для учня. Тож як зробити онлайн-урок цікавим та крутим?

Презентації

Гарні та цікаві презентації — ключ до розуміння предмету учнем, а ось програми, які дозволять втілити це в життя:

1. Prezzi — це крута платформа, для створення навчальних презентацій, створена випускниками Гарварду. Prezzi ламає усі уявлення про те, як може виглядати презентація: тут можна обирати єдиний фон, на якому буде розміщена “презентаційна мапа”, по якій рухатиметься вчитель під час пояснення нового матеріалу.

2. Canva — програма, створена для розробки будь-якого медіаконтенту, в тому числі й презентацій. В додатку можна знайти багато гарних шаблонів для створення крутої презентації, але так само можна створити свою презентацію з нуля.

Гейміфікація навчання

Щоб запалити вогник цікавості та допитливості, важливо пам’ятати, що ігри — це також важлива та невіддільна частина розвитку та навчання кожної дитини. Додатки, що зроблять ваш урок інтерактивніше:

1. Kahoot — це платформа для гейміфікації навчання, яка дозволяє створювати інтерактивні тести, опитування, завдання для практики та перевірки вивченого матеріалу. Тут можна створювати різні питання, підбирати під них відео чи картинки та різні варіанти відповідей. А під час проведення гри, додаток створює рейтинг гравців, який базується на кількості правильних.

2. Quizlet — гра, що дозволяє перевірити розуміння школярами термінів з вашого предмету. Нову гру створити досить легко — варто лише написати терміни та означення до них, а потім розпочати її у класі та починати грати!

3. На урок — платформа, що дозволяє створювати інтерактивні онлайн-тести з будь-якого предмету. На додачу, тут можна знайти та використати вже готові тестові завдання з більшості шкільних тем.
 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень