A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад освіти "Жукинський ліцей"

Бібліотека

Ласкаво просимо до нашої бібліотеки

Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе.

В.Сухомлинський


Головна мета шкільної бібліотеки — надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Успішна реалізація цієї мети можлива лише за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.

Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати єдину для школи державну програму на­ціональної освіти і виховання ді­тей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного проце­су школи і разом з педагогічним колективом

/Files/images/Копия DSC01300 (2).JPGНевойт Ольга Глібівна, бібліотекар

План роботи шкільної бібліотеки включає такі показники:

· організація інформаційної діяльності;

· формування, використання та збереження книжкового фонду;

організація обслуговування читачів, залучення до систематичного читання, популяризація бібліотеки;

· інформаційна та довідково-бібліографічна робота;

· робота з підручниками;

· робота з батьками та педагогічним колективом.

 

 

 

В нашій бібліотеці ви можете:

· Користуватись читальним залом.

· Підготувати реферат, цікаве повідомлення.

· Взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека.

Завдання, які повинні ставити перед собою читачі:

· Уяснити і засвоїти прочитаний матеріал;

· Продумати прочитане;

· Зробити із прочитаного необхідні для пам’яті висновки;

· Чітко усвідомити, що дала тобі прочитана книга.

Бібліотека!..

Тиша..

Та ось у царство книг

Ввірвались дітки:

Смагляві і біляві,

Блакитноокі й веселі

Бажані мною й жадані…

Книги відіграють важливу роль у житті людини, особливо дитини. Перші казочки діти пізнають з книги, з книгою навчаються в школі, книга допомагає в подальшому житті. Одним з найважливіших напрямів роботи бібліотеки є прищеплення любові до книги, виховання в учнів культури читання та здобуття нових знань. То ж бібліотека зустрічає дітей тематичними поличками, які постійно оновлюються, книжковими виставками, рівненькими шеренгами книг на полицях, новими поповненнями книг, зверненнями до читачів.

Захопити дитину читанням ― завдання непросте. Масова робота ― один зі шляхів досягнень мети бібліотеки. Для цього з учнями молодших класів проводились «Посвята в читачі», «Казковий КВК», екскурсії до бібліотеки, бібліотечні уроки: «Як створювалась книга», «Рости книголюбом». Учні середньої ланки беруть участь в літературних вікторинах, для них проходять огляди літератури: «Поети Вишгородщини», «День Українського козацтва», бесіди, конкурси на краще читання віршів: «Поезія сучасності», «Наші таланти». Дуже приємно, коли до бібліотеки масово заходять старшокласники, беруть книги, готують презентації, накопичують знання для конкурсів. Для них проводяться: конкурси «Штурмани книжкових морів», бесіди: «Шкідливі звички ― шлях у безодню», «Сімۥя та школа», «Літературний марафон до Дня дитячої книги». Дуже цікаво пройшло свято, в якому брали участь всі учні школи «Палахкотить, як свічка праведна душа Кобзаря».

 

/Files/images/Копия (2) DSC01271.JPG

В бібліотеці постійно діють книжкові виставки: «Наша мова солов’їна» (До Дня української писемності та мови), «Сторінки безсмертя» (До 69- річниці від Дня Перемоги ), зібрані матеріали про жителів села, які були учасниками партизанських дій. Книжкова виставка до 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка « Живий у правді віковій».

Діти часто хочуть чимось допомогти. Саме з цією метою у бібліотеці створена «Книжкова лікарня», де учні власноруч «лікують» книги, відпочивають, виготовляють стінгазети, беруть участь у різних вікторинах, конкурсах, водночас духовно розвиваються, що є дуже важливою складовою виховання в нашій школі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень